×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۴ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
بدلیل عدم اهلیت خریدار ، پالایشگاه کرمانشاه و ماشین‌ سازی تبریز دچار ضرر و زیان شدند / قیمت کارشناسی کشت و صنعت مغان به ارزش ۴۰۰۰ میلیارد تومان

بدلیل عدم اهلیت خریدار ، پالایشگاه کرمانشاه و ماشین‌ سازی تبریز دچار ضرر و زیان شدند / قیمت کارشناسی کشت و صنعت مغان به ارزش ۴۰۰۰ میلیارد تومان

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: پالایشگاه کرمانشاه و ماشین‌ سازی تبریز از شرکت‌ هایی بودند که تخلفاتی در واگذاری آنها رخ داد و به دلیل عدم اهلیت خریدار ، دچار ضرر و زیان شدند.

به گزارش پایگاه خبری مغان ، رئیس دیوان محاسبات کشور در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۸ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان قرائت گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶، عملکرد سازمان خصوصی‌ سازی در واگذاری شرکت‌ های دولتی را تشریح کرد و گفت: بر این اساس ، سازمان خصوصی‌ سازی در سال ۹۶ از میزان ارزش ۸۳۵ میلیارد تومان شرکت دولتی ، ۱۴۴ هزار و ۷۳۱ میلیارد تومان آن را به بخش غیردولتی واگذار کرده است.

عادل آذر ادامه داد: در سال ۹۶ مواردی از واگذاری‌ ها مغایر با قانون بوده که توسط دیوان محاسبات ، مغایرت‌ ها مورد بررسی قرار گرفته و این پرونده‌ ها در دادسرای دیوان محاسبات در حال پیگیری است و یا دیوان محاسبات به دلایل فنی ، مانع واگذاری شده است.

بدلیل عدم اهلیت خریدار ، پالایشگاه کرمانشاه و ماشین‌ سازی تبریز دچار ضرر و زیان شدند

وی، عدم رعایت دستورالعمل اجرایی قانون اهلیت خریدار را یکی از دلایل ممنوعیت برخی از واگذاری‌ ها خواند و گفت: پالایشگاه کرمانشاه و ماشین‌ سازی تبریز از شرکت‌ هایی بودند که تخلفاتی در واگذاری آنها رخ داد و به دلیل عدم اهلیت فرد خریدار ، دچار ضرر و زیان شدند.

رئیس دیوان محاسبات کشور ، تعلیق قیمت بنگاه‌ ها را از مشکلات واگذاری‌ ها خواند و گفت: ارزش شرکت پالایشگاه کرمانشاه ۶۱۷ میلیارد تومان بود اما این شرکت به قیمت ۱۹۹ میلیارد تومان به فروش رسید.

عادل آذر، عدم رعایت قانون واگذاری شرکت‌ ها را از ایرادات دیگر عملکرد سازمان خصوصی‌ سازی خواند و گفت: شرکت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزان به قیمت ۹۱۴ میلیارد تومان واگذار شد؛ به دلیل عدم ارزش‌ گذاری برخی از دارایی‌ها این شرکت به میزان ۵۰۰ میلیارد تومان ، دیوان محاسبات ورود کرد و درصدی از این مبلغ پرداخت شد اما بررسی‌ های ما نشان می‌ دهد شرکت‌ های مذکور به میزان ۲۶۰ میلیارد تومان کمتر از ارزش واقعی ، واگذار شده‌ اند.

وی تصریح کرد: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به ارزش ۴۰۰۰ میلیارد تومان به قیمت ۱۸۵۰ میلیارد تومان واگذار شده است.

رئیس دیوان محاسبات کشور با بابیان اینکه ماشین‌ سازی و ریخته‌ گری تبریز در سال ۹۶ به قیمت ارزیابی سال ۹۴ به میزان ۶۱۷ میلیارد تومان به فروش رسیده است ، گفت: اقدام سازمان خصوصی‌ سازی مبنی بر استفاده از قیمت‌ های کارشناسی سال ۹۴ برای فروش این شرکت ، مغایر قانون بوده است.

عادل آذر گفت: شرکت توسعه گردشگری شامل ۲۹ شرکت استانی ، ۴ هتل و تعداد زیادی مرکز گردشگری به میزان ۱۰۲ میلیارد تومان به فروش رسیده و با پیگیری دیوان ، واگذاری آن ابطال شده است ؛ این شرکت در سال ۹۶ به میزان ۳۹۶ میلیارد تومان قیمت‌ گذاری شده بود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false