×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
مصاف « توحید و طاغوت » اجتناب‌ ناپذیر است

مصاف « توحید و طاغوت » اجتناب‌ ناپذیر است

توحید و طاغوت

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار روز مبعث تشریح کردند: امروز انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ادامه‌ ی بعثت پیامبر اعظم صلی‌ الله‌ علیه‌ و آله است و وعده‌ ی خدا، پیروزی جبهه‌ ی حق در مصاف توحید و طاغوت است.

به گزارش پایگاه خبری مغان، در خجسته سالروز عید مبعث، حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از قشرهای مختلف مردم، بعثت انبیاء را یک حرکت عظیم برای ایجاد تمدن نوین با دو ویژگی «عبودیت الهی» و «مبارزه با کفر و طاغوت» خواندند و با تأکید بر اینکه بعثت پیامبر اکرم صلی‌ الله‌ علیه‌ و آله، جامع‌ ترین، کامل‌ ترین و ماندگارترین بعثت‌ها است، گفتند: امروز انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ادامه‌ ی بعثت پیامبر اعظم صلی‌ الله‌ علیه‌ و آله است و وعده‌ ی خدا، پیروزی جبهه‌ ی حق در مصاف توحید و طاغوت است.

روحیه ی همبستگی و حالت بسیج‌ شوندگی مردم در سیل استثنائی است

ایشان در ابتدای سخنان خود با اشاره به حادثه‌ ی سیل در برخی استان‌های کشور و مشکلات ناشی از آن و همچنین تلفات و خسارات سیل، افزودند: در این حادثه، تلاش مردم و روحیه‌ ی همبستگی و بسیج‌ شوندگی در میان آنان، بسیار خوب بود و ملت ایران جانانه وارد میدان شدند و کمک‌ کار مسئولان بودند و مسئولان نیز با همین پشتیبانی مردمی و با اتفاق کلمه توانستند اقدامات ابتدایی را انجام دهند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه هنوز کارهای زیادی برای کاهش آلام مردم سیل‌ زده باقی مانده است، خاطرنشان کردند: به مسئولان تأکید کرده‌ام که کارهای اصلی یعنی بازسازی ویرانی‌ها و جبران خسارت‌ها، از این به بعد است و باید این خسارات و صدمات جبران شود.

ایشان افزودند: البته مردم عزیز در مناطق سیل‌ زده باید به همکاری با مسئولان ادامه دهند زیرا کمک آن‌ها حقیقتاً گره گشا خواهد بود.

مصداق امروز طاغوت رؤسای جمهور در آمریکا و برخی کشورهای دیگر، هستند

حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای در ادامه با اشاره به موضوع مبعث، ظهور پیامبران در جوامع مختلف را یک برانگیختگی و یک حرکت عظیم با جهت‌ گیری « توحید و عبودیت » و «اجتناب از طاغوت» خواندند و تأکید کردند: طاغوت در واقع همان جریان و خطِ مقابلِ حرکت توحیدی است که مصداق امروز آن رؤسای جمهور در آمریکا و برخی کشورهای دیگر، هستند.

ایشان با تأکید بر اینکه هدف از بعثت انبیا، ایجاد جامعه‌ ی فاضله و تمدن نوین بوده است، گفتند: در این تمدن، همه‌ ی لوازم آن از جمله علم، اخلاق، سبک زندگی و حتی جنگ نیز وجود دارد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به برخی دیدگاه‌ها که هدف اسلام را، از بین بردن جنگ عنوان می‌ کنند، افزودند: در اسلام، جنگ وجود دارد اما موضوع مهم، جهت‌ گیری این جنگ است زیرا جریان طاغوت همواره برای اشاعه‌ ی فساد و قدرت‌ طلبی و مقاصد خبیث، جنگ به راه انداخته است که این جنگ مذموم است اما مقابله با طاغوت، ممدوح است.

تجاوزگری‌ های رژیم صهیونیستی نمونه‌ ی بارز جنگ‌ افروزی‌ های طاغوت است

ایشان خاطرنشان کردند: تجاوزگری‌ های رژیم صهیونیستی در طول سال‌های متمادی، نمونه‌ ی بارز جنگ‌ افروزی‌ های طاغوت، و مقابله‌ ی مجاهدان فلسطینی و حزب‌ الله لبنان و همچنین دفاع ۸ ساله‌ ی ملت ایران، مصداق بارز جهاد در راه خدا است.

علت دشمنی با نظام جمهوری اسلامی همان خط دشمنی جبهه‌ ی طاغوت با جبهه‌ ی توحید است

حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای با تأکید بر اینکه بعثت پیامبر اسلام صلی‌ الله‌ علیه‌ و آله جامع‌ ترین و ماندگارترین بعثت‌ها و انقلاب اسلامی ایران نیز ادامه‌ ی آن بعثت است، افزودند: علت دشمنی با نظام جمهوری اسلامی همان خط دشمنی جبهه‌ ی طاغوت با جبهه‌ ی توحید است و اینکه گفته می‌ شود دشمن‌ تراشی نکنید، حرف نادرستی است زیرا جبهه‌ ی طاغوت با اصل و هویت حرکت توحیدی مخالف است و آمریکا و نوکرهای او همچون آل سعود، به کمتر از دست کشیدن از حرکت در مسیر توحید راضی نمی‌ شوند.

مصاف حبهه ی « توحید و طاغوت » مصافی اجتناب‌ ناپذیر است

ایشان مصاف « توحید و طاغوت » را مصافی اجتناب‌ ناپذیر خواندند و با تأکید بر اینکه خداوند متعال، پیروزی جبهه‌ ی حق را مقدر فرموده است، گفتند: اگر ملت ایران همان‌ گونه که تا به حال حرکت کرده است، به مسیر خود ادامه دهد، قطعاً بر دشمنان یعنی آمریکا و اذناب او غلبه خواهد کرد و پیروز خواهد شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در عین‌ حال نکته‌ ی مهمی را متذکر شدند و خاطرنشان کردند: البته این نتیجه‌ ی پیروزی، قابل تغییر است و آن، در شرایطی است که دچار کوتاهی، عدم همراهی، عدم صداقت و دست کشیدن از مجاهدت در راه خدا بشویم.

ایشان در ادامه گفتند: اما ملت ایران نشان داده است که این‌ گونه نیست و امروز جوانان کشور با انگیزه، معرفت و آمادگی بیشتر از جوانان نسل‌ های قبل، این مسیر را ادامه خواهند داد و به همین علت است که من همواره جوان‌ ها را خطاب قرار می‌ دهم.

امروز جوانان باید در تمامی عرصه‌ ها فعال و پرنشاط در صحنه حضور داشته باشند

حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای با تأکید بر اینکه جوانان باید در همه‌ی عرصه‌ ها آماده‌ ی حرکت و پیشرفت روزافزون باشند، افزودند: امروز همه به ویژه جوانان باید در عرصه‌ های علم و فناوری، اخلاق، سبک زندگی، مسائل اقتصادی، مسائل فرهنگی و در جبهه‌ ی حرکت‌های سیاسی و آگاهانه، فعال و پرنشاط در صحنه حضور داشته باشند.

ایشان در پایان سخنان خود تأکید کردند: فردای ایران اسلامی متعلق به جوانان مؤمن و پر انگیزه‌ای است که با اراده‌ ی قاطع و فکر روشن و ابتکارهای پی‌ در پی می‌ توانند کشور را به اوج اعتلا برسانند.

پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، آقای روحانی رئیس‌ جمهور اساس رسالت پیامبر اعظم صلی‌ الله‌ علیه‌ و آله را دعوت به صراط مستقیم دانست و افزود: ملت ایران با تبعیت از تعالیم رسول خدا صلی‌ الله‌ علیه‌ و آله در مقابل دشمنان بشریت، تسلیم نشد و مقاوم و استوار، ایستادگی کرد.

آقای روحانی، شکوه وحدت و همکاری مردم، دولت، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی برای مقابله با سیل اخیر را نمونه‌ ی دیگری از تمسّک به سیره‌ ی نورانی پیامبر عظیم‌ الشأن اسلام برشمرد و گفت: در این حادثه دشمنانی که با بستن حساب‌ های هلال‌ احمر مانع ارسال کمک‌ های ایرانیان خارج از کشور به هموطنان خود شدند، روسیاه شدند.

روسیاهان هنوز قادر به جبران خسارت‌ های سیل چند ماه قبل آمریکا نیستند

رئیس‌ جمهور افزود: روسیاهان هنوز قادر به جبران خسارت‌ های سیل چند ماه قبل آمریکا نیستند، اما همه خواهند دید که در ایران عزیز، مردم و مسئولان در کنار یکدیگر ویرانی‌ ها را دوباره خواهند ساخت.

آقای روحانی، ایستادگی در مقابل توطئه‌ های دشمنان اسلام علیه قدس و جولان را دستاوردی مهم برای امت اسلامی خواند و گفت: نه هرگز قدس پایتخت متجاوزین اشغالگر خواهد شد و نه جولان از سوریه‌ ی عزیز جدا خواهد شد و دشمنان نخواهند توانست ملت‌های مسلمان را در مقابل رژیم غاصب و متجاوز صهیونیستی وادار به تسلیم کنند.

رئیس‌ جمهور با تأکید بر اینکه ملت ایران در سایه‌ ی راه پیامبر اعظم صلی‌ الله‌ علیه‌ و آله از همه‌ ی مشکلات عبور خواهد کرد، افزود: در روزهای سختی که بر ما گذشت از هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی برخوردار بودیم و از دستورهای مؤثر ایشان سپاسگزاریم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false