×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۴ اسفند - ۱۴۰۲  
true
true
معیار های انتخاب یک نماینده اصلح چیست؟

از بین انبوهی سخنرانی، عکس و پوستر و وعده‌های مختلف چگونه می‌توان نماینده اصلح و شایسته را برای حضور در مجلس انتخاب کرد؟

به گزارش پایگاه خبری مغان، کمتر از ۷۲ ساعت تا آغاز یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی وقت باقی است تا مردم با حضور در صندوق‌های اخذ رای نمایندگان خود را راهی مجلس نمایند.

استان اردبیل هم همانند دیگر نقاط کشور این روزها در تب و تاب تبلیغات انتخاباتی است و هر چه به روز ۲ اسفند نزدیک‌تر می‌شویم، این شور و حرارت افزایش می‌یابد.

ستادهای انتخاباتی در بسیاری از نقاط شهرها، مراسمات سخنرانی، عکس‌های رنگارنگی که در نقاط مختلف شهرها، بخش‌ها و روستاها نصب شده و برنامه‌هایی که برگزار می‌شود، نشان از افزایش حرارت انتخاباتی استان است.

انتخابات در جمهوری اسلامی ایران یکی از نماد‌های اصلی مردم سالاری دینی است و حضور گسترده مردم با سلایق مختلف در انتخابات نشان دهندۀ پایبندی ملت ایران اسلامی به آرمان‌های انقلاب و پیوند ناگسستنی ملت ایران با نظام اسلامی است.

بیشتر بخوانید:

ویژه نامه انتخابهای تمدن ساز / ویژه انتخابات

معیارهای نماینده اصلح

مقام معظم رهبری در خصوص حضور مردم در پای صندوق‌های رای می فرمایند؛ «همین انتخابات‌ها، همین پای صندوق رفتن‌ها، همه‌ی اینها مظهر حضور مردم و مظهر نشان دادن اقتدار مردم است».

حقیقتاً انتخابات، سیلی به چهره‌ی دشمنان این ملت است. آنچه مهم است، این است که مردم حضور پیدا کنند؛ البته این هم مهم است که به نامزدهای صالح رأی بدهند. هر دو مهم است، لیکن حضور در درجه‌ی اول است. هرچه حضور مردم بیشتر باشد، پشتوانه‌ی مجلس شورای اسلامی قوی‌تر باشد، مجلس محکم‌تری، تواناتری، شجاع‌تری تشکیل خواهد شد؛ صدای عموم مردم را می‌تواند با قدرتِ تمام به گوش دنیا برساند.

این است که این حضور، حضور بسیار بااهمیتی است؛ حضور بسیار باعظمتی است. و من تصورم این است که این دفعه، این نوبت انتخابات، حساسیتش از دفعات قبل هم شاید بیشتر است؛ به خاطر اینکه تیرهای موجود در ترکش استکبار علیه شما مردم تمام شده. هرچه می‌توانستند، ضربه زدند؛ هرچه داشتند و به عقلشان رسیده، فعالیت کردند؛ این تیرهای آخر است. باید بایستید؛ باید به توفیق الهی، به فضل الهی، اراده و عزم خود را به رخ دشمن بکشید تا بفهمد که در مقابل این ملت نمی‌تواند مقاومت کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه چشم دوستان و دشمنان به انتخابات روز جمعه است، افزودند: دشمنان می‌خواهند ببینند نتیجه فشار حداکثری آمریکا و بدعهدی‌های اروپایی‌ها و مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد، چه بوده است و دوستان هم با نگرانی منتظر نحوه حضور مردم در انتخابات هستند.»

اما علاوه بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای، انتخاب فرد اصلح که بتواند نماینده‌ای شایسته برای مردم و عامل تشکیل مجلس قوی، مردمی و انقلابی باشد نیز حائز اهمیت است.

 

نماینده اصلح

ویژگی های نماینده اصلح در بیانات رهبری

رهبر انقلاب اسلامی، رکنِ دوم یک مجلس قوی را کیفیت انتخاب دانستند و در تبیین ویژگی‌های نمایندگان شایسته ملت بزرگ ایران تأکید کردند؛ باید برای مجلس شورای اسلامی، افراد «با ایمان»، «شجاع»، «کارآمد»، «وظیفه‌شناس»، «پرانگیزه»، «وفادار به اسلام، مردم، انقلاب و کشور»، «سرسخت در مقابل دشمنان» و «دل نبسته به دنیا و مطامع مالی» برگزیده شوند.

حال باید مردم با بررسی ملاک‌های نماینده اصلح و انتخاب افرادی شایسته، مجلسی قوی، انقلابی و مردمی را ایجاد کنند. ملاک‌هایی که اگر در دوره‌های گذشته توجه جدی و لازم به آن‌ها صورت می‌گرفت می‌توانست منجر به روی کارآمدن مجلس انقلابی و متخصص باشد و در نتیجه این‌چنین مجلسی وظیفه خود را در خصوص ریل‌گذاری قانونی به دقت انجام داده و می‌توانست دولت را هم وادار به کار و تلاش نماید.

حال در وضع کنونی که نیازمند عزم جدی و جهادی از سوی همه کارگزاران نظام اسلامی به‌ویژه نمایندگان مجلس برای حل مشکلات کشور هستیم همه ما نیز وظیفه داریم تا در انتخاب خود نهایت دقت را داشته باشیم تا بعداً این انتخاب با پشیمانی همراه نشود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false