×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳۰ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
بیماریابی خدمت بزرگی برای کادر درمان و جامعه سالم است

بیماریابی خدمت بزرگی برای کادر درمان و جامعه سالم است

استاندار اردبیل گفت: همزمان با آغاز هفته بسیج اقدامات بسیجیان برای بیماریابی خدمت بزرگی برای کادر درمان و جامعه سالم است.

به گزارش پایگاه خبری مغان، اکبر بهنام جو صبح امروز در جمع بسیجیان مجری طرح سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: طرح خانه به خانه و بیمار یابی باعث می شود که افراد سالم از طریق این بیمارانی که حتی خودشان از نحوه شیوع ویروس به سایر افراد خبر ندارند کمک بزرگی شود.

بسیج در بحرانی ترین زمان ها به کمک مملکت آمده است

وی ضمن تبریک هفته بسیج به تمام بسیجیان و سپاهیان افزود: بسیج همیشه کنار مردم در صحنه بوده و در بحرانی ترین زمان ها به کمک مملکت آمده است که نمونه آن ۸ سال جنگ تحمیلی بوده است.

استاندار اردبیل اظهار کرد : در زمینه قطع زنجیره کرونا هم باید بصورت جهادی عمل کنیم  و شما بسیجیان با مراجعه خانه ها و پر کردن فرم پرسش های طراحی شده توسط خانوارها و نحوه اطلاع یابی از ادامه روند وارد میدان شده اید.

وی افزود: افرادی هستند که خودشان مبتلا به ویروس کرونا شده و جهت تهیه دارو خود سوار تاکسی می شود و وارد داروخانه شده و درمان تهیه می کند که این طرز رفتار سایر مردم را آلوده می کند و باید اطلاع رسانی دقیق و آموزش بیشتری به مردم داده شود.

بهنام جو ادامه داد: در این پرسش نامه افراد شناسایی می شوند که در صورت نداشتن خانواده و همراه پایگاه های سلامت وارد عمل شده و شیوع ویروس توسط چنین افرادی پیشگیری می شود.

در مناطق محروم باید بیشتر هوای افراد کم برخوردار را داشته باشیم

وی با بیان اینکه در مناطق محروم باید بیشتر هوای افراد کم برخوردار را داشته باشیم افزود: در مناطق محروم افراد زیادی هستند که بخاطر حفظ شخصیت تحت پوشش هیچ ارگانی نیستند و کسی را ندارند که برای آنها دارو و امکانات تهیه کنند و بسیج در چنین شرایطی کمک یار آنها می شود.

این مسوول تصریح کرد: بر اساس اطلاعات فرم های طراحی شده برنامه ریزی می شود و باید تلاش کنیم اطلاعات دقیقی در اختیار برنامه ریزان قرار دهیم.

استاندار اردبیل گفت:برنامه ای که بصورت محله محور و خانواده محور انجام می شود در قطع زنجیره کرونا و کاهش افراد بستری در بیمارستان ها کمک خوبی می کند و اعتماد به جوانان استان را افزایش می دهد.

وی افزود: جامعه ای توسعه و پیشرفت می کند که سالم و نشاط و آرامش داشته باشد که این مهم هم در سایه تلاش و عمل به پروتکل های بهداشتی و رونق اقتصادی و توجه به آموزش ها امکان پذیر است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false