×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
هر قدر اراده کنیم نفت صادر می کنیم

هر قدر اراده کنیم نفت صادر می کنیم

نفت

حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای با اشاره به توطئه نفتی آمریکا فرمودند: ملت فعال و مسئولان هوشیار ایران نشان داده اند اگر همت کنند همه ی بن بست ها را می شکنند و قطعاً این تلاش آمریکایی ها هم به جایی نمی رسد و جمهوری اسلامی هر مقدار لازم داشته باشد و اراده کند، نفت صادر خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری مغان، رهبر معظم انقلاب اسلامی در آغاز هفته ی کار و کارگر در دیدار هزاران نفر از کارگران صنایع مختلف، کار جهادی و بی وقفه را از شرایط مهم رونق تولید و تحقق راهبرد عزت آفرین اقتصاد مقاومتی خواندند و با تأکید بر لزوم رسیدگی به مسائلی همچون امنیت شغلی و مزد و احترام به کارگران، افزودند: دشمن برای به زانو درآوردن ملت ایران بر فشار اقتصادی متمرکز شده است اما بداند این ملت هیچ گاه به زانو در نمی آید و ضمن استفاده از فرصت تحریم برای رشد و شکوفایی، دشمنی های آمریکا را بی پاسخ نمی گذارد.

ایشان دیدار امسال با کارگران را با توجه به سال «رونق تولید»، دارای اهمیت بیشتری دانستند و با تشبیه کار به بهار به عنوان زمینه ای برای بروز ظرفیت ها و استعدادها گفتند: کار یک ارزش والا است و این موضوع باید به یک فهم عمومی در جامعه تبدیل شود تا جایگاه ارزشمند کارگر نیز شناخته شود.

اگر اقتصاد مقاومتی محقق شود، تصمیم های سردمداران آمریکایی درباره ی نفت تأثیرگذار نخواهد بود

حضرت آیت الله خامنه ای یکی از عوامل تحقق رونق تولید را کار جهادی و فوق العاده دانستند و افزودند: رونق تولید یکی از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی است و اگر اقتصاد مقاومتی محقق شود، تصمیم های سردمداران آمریکایی و صهیونیستی درباره ی نفت و مسائل اقتصادیِ دیگر، تأثیرگذار نخواهد بود.

ایشان خاطرنشان کردند: «رونق تولید»، «حمایت از کالای ایرانی»، «تحرک کاری» و «اقتصاد مقاومتی» در واقع زمینه ساز عزت ملی و نفوذناپذیری در برابر تصمیم های بیگانگان خواهد شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه عزت ملی یکی از اولویتها و مسائل اصلی هر ملتی است، گفتند: ملت ها هیچ گاه راضی نخواهند شد تا تحت تأثیر و نفوذ تصمیمات دشمنان خود قرار گیرند.

دشمنی با جمهوری اسلامی، دشمنی با ملت ایران است

ایشان با اشاره به ادعاهای مقامات آمریکایی و صهیونیستی، افزودند: آنها می گویند دشمن نظام جمهوری اسلامی هستیم و با ملت ایران دشمنی نداریم اما دشمنی با جمهوری اسلامی، دشمنی با ملت ایران است زیرا جمهوری اسلامی به کمک و مدد مردم برپاست و اگر کمک مردم نبود، جمهوری اسلامی نبود.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به توطئه های گوناگون دشمنان ملت ایران در چهل سال گذشته از جمله تمرکز بر موضوع کار و کارگر و شکست این تلاشها، تأکید کردند: ملت ایران بویژه کارگران در همه ی این موارد، بر دهان دشمن زدند و او را مأیوس کردند.

وفادارترین جوامع به انقلاب، کارگران هستند

ایشان با تأکید بر اینکه جامعه ی کارگری از وفادارترین قشرها به جمهوری اسلامی بوده و هست، افزودند: مسئولان کشور و سیاست سازان و مجریان سیاستها باید قدر جامعه ی کارگری را بدانند و به مسائل اساسی آنها همچون امنیت شغلی، احترام به کارگر و موضوع دستمزد کارگران، توجه صحیح و دقیقی داشته باشند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در همین زمینه گفتند: بعضی خریداران کارخانه ها با از بین بردن کارخانه، فروش تجهیزات آن، و تبدیل کردن زمین کارخانه به بُرج، سوءاستفاده می کنند که همه ی مسئولان در سه قوه، باید با این گونه مسائل مقابله ی جدی کنند.

ایشان واردات بی رویه را از دیگر مسائلی برشمردند که به تولید داخل و کارگر ایرانی ضربه وارد می کند، افزودند: در زمینه ی مقابله با واردات بی رویه ی کالاهای خارجی، مقررات سختی وجود دارد اما این ضوابط باید با قاطعیت اجرا شوند.

تحریم ها موجب تکیه بر توان، ظرفیت و ابتکارهای داخلی است

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: تحریم ها اگرچه در برخی موارد، زمینه ساز بروز مشکلات می شوند اما اگر با آنها مقابله ی صحیح و منطقی شود، به نفع کشور خواهد بود زیرا تحریم ها موجب تکیه بر توان، ظرفیت و ابتکارهای داخلی خواهد شد.

ایشان با اشاره به توطئه های مختلف و ناکام دشمنان در چهل سال اخیر علیه «ملت ایران، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی» تأکید کردند: آمریکایی ها با تمرکز بر مسائل اقتصادی به دنبال به زانو درآوردن ملت ایران هستند اما بدانند این حرکت اخیر آنان نیز ناکام می ماند و ملت بزرگ و عزیز ایران در مقابل شیطان بزرگ هیچ گاه به زانو در نخواهد آمد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره ی تلاش آمریکا برای مسدود کردن راه های صادرات نفت ایران، افزودند: ملت فعال و مسئولان هوشیار ایران نشان داده اند اگر همت کنند همه ی بن بست ها را می شکنند و قطعاً این تلاش آمریکایی ها هم به جایی نمی رسد و جمهوری اسلامی هر مقدار لازم داشته باشد و اراده کند، نفت صادر خواهد کرد.

رهبر انقلاب خطاب به دشمنان ملت ایران، بدانید دشمنی های شما بی پاسخ نخواهد ماند

ایشان با یادآوری یک نکته ی مهم خطاب به دشمنان ملت ایران تأکید کردند: بدانید دشمنی های شما بی پاسخ نخواهد ماند و ملت ایران، ملتی نیست که علیه او کار و توطئه کنند و او بنشیند و تماشا کند.

حضرت آیت الله خامنه ای در نکته ای دیگر در زمینه ی تشدید فشارهای نفتی آمریکا، گفتند: کاهش وابستگی به فروش نفت را قدر و نوعی فرصت میدانیم و از آن برای تکیه ی بیشتر بر توانایی های داخلی استفاده می کنیم.

رهبر معظم انقلاب، توانایی های ملت ایران و جوانان پرتلاش و خوش استعداد میهن را بسیار فراتر از وضع فعلی خواندند و خاطرنشان کردند: باید فرهنگ کار و تولید و تلاش را ترویج دهیم و روحیه ی انتظار برای ثروت بادآورده را از بین ببریم و روشهایی شبیه بخت آزمایی را ترویج نکنیم که دستگاه های مختلف از جمله صداوسیما باید متوجه این معنا باشند.

رشد فرد و جامعه در گرو اراده و همت و تلاش است

حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به آیه ی شریفه ی قرآن کریم، دستاورد حقیقی انسان را حاصل سعی و تلاش او برشمردند و افزودند: رشد فرد و جامعه در گرو اراده و همت و تلاش است و جوامعی که در دنیا از لحاظ مادی رشد کرده اند، بر اثر همین عوامل بوده است چراکه خداوند وعده داده به کسانی که برای دنیا هم کار می کنند، کمک خواهد کرد.

ایشان، «رفاه ملت» و «رشد اقتصادی، فناوری و علمی» را در کنار «معنویت و پیشرفت اخلاقی»، از اهداف اصلی نظام اسلامی خواندند و خاطرنشان کردند: تحقق این اهداف به کار و تلاش مستمر نیاز دارد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: هدف از بیان گام دوم این بود که باید با همان انگیزه و همت بلندی که کشور را از زیر لگد مستکبران خارج کرد، به حرکت پرشور برای رسیدن به قله های بلند پیشرفت و عزت ادامه داد.

جوانان باانگیزه، تحصیل کرده و پرتلاش محور دستیابی کشور به آینده ی روشن هستند

ایشان، جوانان باانگیزه، تحصیل کرده و پرتلاش را محور دستیابی کشور به آینده ی روشن دانستند و افزودند: به فضل الهی مجموعه های گوناگون و غالباً جوان در سراسر ایران عزیز مشغول فعالیت هستند تا در پرتو حرکتی عظیم، ملت ایران به قله های رفیع عزت مادی و معنوی برسد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به عصبانیت دشمن از تلاش و یکپارچگی ملت ایران، افزودند: در همین بلای طبیعیِ سیل، با وجودی که کسی ملت را به صحنه دعوت نکرد، مردم همچون سیل به کمک سیل زده ها رفتند و جوانان از سراسر کشور به کمک مردم و جوانان محلی شتافتند که این وحدت و همدردی و تلاش ملی، بسیار مهم و نوید دهنده ی آینده ای خوب خواهد بود.

رهبر معظم انقلاب در پایان سخنانشان تأکید کردند: همان گونه که اخیراً گفته شد، تلاشهای دشمنان، آخرین نفسهای دشمنیِ آنان است و دشمنان سرانجام از خصومت علیه ملت ایران خسته خواهند شد اما این ملت از کار و تلاش و پایداری و پیشرفت هیچ گاه خسته نخواهد شد.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، آقای شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گزارشی گفت: کنترل واردات، اصلاح سیاستهای مالیاتی، استفاده از منابع بودجه ی عمومی برای بهبود تولید، راه اندازی نهضت مهارت افزایی، تلاش مضاعف برای بهبود فضای کسب و کار و تشکیل منظم کارگروه های رفع موانع تولید، از جمله برنامه های دولت برای صیانت از اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false