×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۴ تیر - ۱۳۹۹  
true
true
مکان یابی شهرک صنعتی مشترک با حضور نماینده جمهوری آذربایجان انجام شد

استاندار اردبیل از مکان یابی شهرک صنعتی مشترک با جمهوری آذربایجان با حضور شاهین مصطفی یف؛ معاون وزیر اقتصاد آذربایجان، تابش؛ معاون وزیر صمت ایران و کریمی؛ رئیس مجمع نمایندگان استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مغان، اکبر بهنام جو در دیدار با هیئت جمهوری آذربایجان در گمرک بیله سوار اعلام کرد: ایجاد شهرک صنعتی مشترک جزو موارد بسیار مهمی است که در فصل جدید تقویت ارتباط دو جانبه با کشور جمهوری آذربایجان در دستور کار قرار داریم.

وی افزورد: امروز بازدید فشرده‌ای با حضور معاون وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان از سه منطقه مرزی استان انجام دادیم و ما به طور رسمی مشخصات این سه منطقه را به طرف آذری ابلاغ می‌کنیم و طرف مقابل هم بعد از ارزیابی‌های که انجام می دهد، نظر خود را اعلام می‌کند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: ما پتانسیل ها و ظرفیت هایی را که در اختیار داریم همانند فاصله مکانی با راه های اصلی و راه‌آهن، اینترنت، برق و آب و همچنین معافیت های لازم را که برای سرمایه‌گذاران در نظر داریم به طرف مقابل اعلام می کنیم.

وی افزود: در بحث انرژی مشکلی نداریم در نزدیک سایت اول نیروگاه ۱۲۰۰ مگاواتی وجود دارد که نصف آن یعنی حدود ۶۰۰ مگاوات آزاد است و برای ایجاد شهرک صنعتی مشترک می توانیم از آن بهره ببریم.

بهنام جو ادامه داد: همچنین فرودگاه بین المللی اردبیل در مرکز استان پتانسیل بسیار قوی همراه با اتوبان هایی که به مرکز استان متصل است و یک مزیت خوبی برای این امر می تواند تلقی شود.

وی اظهار کرد: جمهوری آذربایجان نیز پتانسیل هایی را که ما اعلام می کنیم و مشخصات نقاط مرزی را بررسی کرده و نظر خود را اعلام می کند.

بیشتر بخوانید: مراوده سیاسی و اقتصادی ایران با آذربایجان افزایش یافته است

استاندار اردبیل اضافه کرد: در هفته های آینده با سفر هیئت رسمی از جمهوری اسلامی ایران به جمهوری آذربایجان موضوع نهایی شده و با حضور دو رئیس جمهور ایجاد شهرک صنعتی مشترک نهایی می‌شود.

بهنام جو همچنین به انجام پایانه ریلی از محل تازه کند پارس آباد اشاره کرد و گفت: در بازدیدی که از جمهوری آذربایجان داشتیم و نشستی که با وزیر اقتصاد و رئیس راه آهن این کشور در معیت جهانگیرزاده سفیر ایران در این کشور انجام شد، توافق به عمل آمد که انجام پایانه ریلی را انجام دهیم و ما منتظر بازدید طرف آذری بودیم که بعد از بازدید تفاهم نامه و قرارداد اصلی را امضا کنیم.

وی افزود: ما در این مدت موافقت معاون رئیس‌جمهور و وزارتخانه‌های مربوطه را اخذ کردیم و راه آهن جمهوری اسلامی نیز به طور رسمی قرارداد طراحی را به ما ابلاغ کرد که ما سایت بارانداز ریلی را شروع کنیم که آن هم شروع شده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false