×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۴ اسفند - ۱۴۰۲  
true
true
شهرستان پارس‌آباد به قطب کشت گلخانه‌ای کشور تبدیل می‌شود

شهرستان پارس‌آباد به قطب کشت گلخانه‌ای کشور تبدیل می‌شود

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی: با این حرکتی که در راستای احداث و راه‌اندازی شهرک‌های گلخانه‌ای در سطح شهرستان مرزی پارس‌آباد مغان آغاز شده است این منطقه به قطب کشت گلخانه‌ای کشور تبدیل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری مغان، محمد علی طهماسبی بعد از ظهر امروز در بازدید از شهرک گلخانه‌ای شهرستان پارس‌آباد اظهار داشت: امروزه بحران آب در کشور بسیار جدی است و ما با کمبود آب روبه‌رو هستیم و باید با استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری نقش مهمی در مدیریت منابع آبی ایفا کنیم.

وی با تأکید بر اینکه “باید برای توسعه و گسترش کشت گلخانه‌ای در سطح کشور تلاش کنیم” افزود: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای به‌دلیل مصرف کم آب، مقاومت در برابر تنش‌های محیطی و همچنین افزایش راندمان تولید محصول، می‌تواند راهبردی کارآمد برای توسعه کشاورزی باشد.

طهماسبی با بیان اینکه شهرستان پارس‌آباد به قطب کشت گلخانه‌ای کشور تبدیل می‌شود تصریح کرد: با این حرکتی که در راستای احداث و راه‌اندازی شهرک‌های گلخانه‌ای در سطح شهرستان مرزی پارس‌آباد مغان آغاز شده است این منطقه به قطب کشت گلخانه‌ای کشور تبدیل می‌شود.

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی ابراز کرد: در سال‌های گذشته تنها ۱۲ هکتار گلخانه در سطح استان اردبیل احداث شده بود اما اکنون با ایجاد زیرساخت‌های لازم منجر به راه‌اندازی شهرک گلخانه‌ای ۱۶۰۰هکتاری شده است و این میزان به ۲۸۴ گلخانه در استان اردبیل ارتقا یافته است که رکوردی در توسعه گلخانه‌ای کشور محسوب می‌شود.

طهماسبی ادامه داد: توسعه محصولات گلخانه‌ای در منطقه مغان نیازمند توسعه زیرساخت‌های لازم برای صادرات محصولات گلخانه‌ای است که این شرایط در آینده نزدیک فراهم می‌شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false