×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۴ اسفند - ۱۴۰۲  
true
true
اراضی ملی به عنوان میراث آیندگان مراقبت شود

استاندار اردبیل گفت: اراضی ملی به عنوان میراث آیندگان و ثروتی که همه در آن سهیم هستند باید مراقبت و به دست نسل آینده برسد.

به گزارش پایگاه خبری مغان،  اکبر بهنام جو در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی تصریح کرد: بیت المال مانند نفت بارازش است و باید برای استفاده نسل بعدی نیز از آن حفاظت شود.

وی با تاکید بر تلاش بیش از پیش دستگاه های اجرایی مرتبط با اراضی و منابع ملی از جمله مراتع، جنگل ها ، حریم رودخانه ها، زمین های شهری افزود: باید دستگاههای اجرایی طوری عمل کنند که هیچ راه نفوذی برای افراد سودجو وجود نداشته باشد.

استاندار اردبیل همکاری دستگاه های اجرایی و شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی را در راستای هم عنوان کرد و گفت: در صورتی که دستگاه های اجرایی در کنترل افراد سودجود و متخلف با مشکل مواجه شوند ، این شورا وارد عمل می شود.

بهنام جو مراقبت از اراضی حریم جاده ها و خصوصا نقاط گردشگری را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: دستگاه های اجرایی مرتبط باید جلوی هر گونه ساخت و ساز بدون بهره وری در این اراضی را که ممکن است در آینده چهره گردشگری استان را خدشه دار کند، بگیرند.

وی اضافه کرد: در صورتی که سرمایه گذاری با هدف ایجاد اشتغال بالا و بهره وری اقتصادی و صادراتی برای استان درخواست صدور مجوز کند،بررسی می شود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل نیز در این جلسه با تاکید بر نظارت بیش از پیش دستگاه های اجرایی مرتبط بر اراضی ملی  و منابع طبیعی استان ، ورود به موقع این دستگاه ها را در کاستن از پرونده های مرتبط با تخریب و تصرف موثر دانست.

ناصر عتباتی افزود: اگر دستگاههای اجرایی مرتبط در احداث بنا، نظارت بر جنگل ها و مراتع ، حریم رودخانه ها، حریم راهها و زمین های شهری نظارت داشته باشند ، تا حد زیادی از حجم ورود پرونده به حوزه قضایی کاسته می شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر هفت هزار و ۹ رقبه ، ۳۸۱ هکتار موقوفه، شش هزار و ۳۳۷ کیلومتر حریم راه ، ۸۱۳ هزار هکتار اراضی ، سه هزار و ۴۰۰ کیلومتر طول رودخانه و چندین هزار متر زمین شهری داریم که نیاز به مراقبت دارند و باید مدیران حوزه های مربوطه از این اموال که متعلق به کل ملت است ، حراست کنند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false